CK Beluga na facebooku


Dynamicky se rozvíjející středisko umožňuje lyžařské propojení oblastí Tonale a Ponte di Legno. Ledovec Presena s nadmořskou výškou až 3 016 m zaručuje kvalitní sněhové podmínky i v jarních měsících.

Oblíbený je zde například široký prosluněný svah v Tonale nabízející středně nárčné tratě, fantastická černá sjezdovka doslova padající z Passo Paradiso do Tonale nebo dlouhé a kvalitní sjezdovky na Monte Serodine řadící se k absolutní špičce italských červených sjezdových tratí.

Středisko disponuje nadstandardně širokou paletou volného terénu v podobě několika desítek kilometrů adrenalinového lyžování a také vysokou p?epravní kapacitou. Snowboardisté jist? ocení místní snowpark a také vyznavači skialpinistického lyžování zde naleznou pestrý výběr svých itinerářů.

Vzájemné protiklady vytváří romantické centrum malebného Ponte di Legna a typicky lyžařské turistické Tonale nabízející rušnou zábavou. Dalším rozdílem mezi těmito oblastmi je nedostatek nejnáročnějších černých lákadel na jižním svahu v Tonale oproti omezenému výběru modrých sjezdovek v Ponte di Legnu.

Nevýhodu pak představuje poloha na samém západním okraji oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, která spíše zapovídá, s ohledem na časovou náročnost přesuny za dalším lyžováním, plošně rozšířené skipasy Skirama a Super Skirama a dále pak posledních 70 km jízdy do střediska mimo dálnici místy se skutečně horskými silničkami.

Tonale / Ponte di Legno platí pro skiareál Tonale / Ponte di Legno
Skirama platí navíc pro neomezený po?et jednodenního lyžování ve všech dalších st?ediscích Skirama Dolomiti Adamello Brenta (Paganella, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio, Monte Bondone, Pinzolo, Pejo, Folgaria/Lavarone)
Super Skirama platí neomezeně ve všech 8 střediscích Skirama Dolomiti Adamello Brenta; skipasy Super Skirama z důvodu polohy Tonale / Ponte di Legna nedoporu?ujeme

• 40 km běžeckých tratí - Tonale/Ponte di Legno
• 1 snowpark  - Tonale
• noční lyžování - Tonale


Místní vzdálenosti

Tonale
-
Ponte di Legno  10 km
- Temú  14 km
- Marilleva 900  20 km
- Madonna di Campiglio  39 km
- dálnice 70 km

Doporučené trasy z ČR do Tonale/Ponte di Legna

Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov
České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, A/D
Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Linz, Salzburg, A/D
a dále
D/A, Innsbruck, Brenner A/I, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Mezzana, TonaleFotogalerie