CK Beluga na facebooku

V této sekci naleznete aktuální podmínky pro vstup do vašich oblíbených destinací, informace budeme průběžně aktualizovat:                                                                                                                                                       

Chorvatsko

Země je od 21. 5. na cestovatelském semaforu červená. Po návratu tak nemusíte do karantény.  Chorvatsko se na sezónu 2021 připravuje celostátním projektem Safe stay in Croatia, který má za cíl maximální bezpečnost v ubytovacích zařízeních (jde hlavně o dodržování hygienických nároků na straně hoteliérů). Chorvatsko plánuje všudypřítomnou možnost testování za symbolické ceny a to včetně hraničních přechodů tak, aby byla dovolená u moře pro české turisty bez překážek. Mimo pravidla, která jsou teď aktuální, bude Chorvatsko akceptovat i tzv. “zelené pasy” (elektronická forma záznamu o očkování, testování či prodělaném covidu).

Podmínky pro vstup do Chorvatska:

Pokud nesplňujete žádnou z podmínek níže, můžete do Chorvatska přicestovat a na místě podstoupit antigenní test (máte v ČR zdarma, doporučujeme si vyžádat anglickou verzi potvrzení).

Pokud pojedete do Chorvatska s testem na covid, je třeba, aby byl na Společném seznamu rychlých testů, schváleným EU, dále aby na něm byl uveden výrobce testu, zdravotnické zařízení / laboratoř, která test prováděla a potvrzení lékaře. Chorvatské Ministerstvo vnitra neuznává výsledek testu formou SMS nebo samotesty.

děti - do 11,99 let vstupují bez testu, bez očkování.

očkovaní - min. 14 dní od poslední dávky (lékařské potvrzení). Pokud jste prodělali Covid-19 a máte o tom potvrzení, můžete přicestovat i s první dávkou vakcíny do pěti měsíců od jejího podání.

prodělaný Covid-19 - min. 11 dní starý pozitivní PCR (max. 6 měsíců) nebo antigenní test (výsledky testů provedených laboratoří anebo lékařské potvrzení)

Návrat do ČR: 

Před vstupem na území ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář. V případě přepravy veřejnou dopravou (autobusem) podstoupit antigenní nebo PCR test před odjezdem (neplatí pro vlastní dopravu). Následně předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději 5 dnů po příjezdu. Návratové testy neplatí pro děti do 5 let, osoby které předloží potvrzení o prodělání nemoci covid-19 max. 180 dní nebo mají aspoň 22 dní po první očkovací dávce.     

Seznam laboratoří pro provedení testu před odjezdem z Chorvatska najdete na www.mzv.cz

Tranzit Rakouskem a Slovinskem je bez testu.

                                                                                                                               

                                                                                                

Itálie

V Itálii není povinná karanténa. Itálie zatím nepotvrdila vstup pro očkované nebo s prodělaným Covidem (očekává se zavedení jednotného COVID PASSU pro celou EU od 1.7.). Pro vstup je tedy potřeba antigenní nebo PCR test (máte v ČR zdarma, doporučujeme si vyžádat anglickou verzi potvrzení) ne starší 48h. Děti do 2 let mají výjimku, bez testu, bez očkování. Před cestou je také potřeba vyplnit a odeslat elektronický formulář.

Podmínky pro návrat do ČR - Před vstupem na území ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář na www.mzv.cz. V případě přepravy veřejnou dopravou (autobusem) podstoupit antigenní nebo PCR test před odjezdem (neplatí pro vlastní dopravu). Následně předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději 5 dnů po příjezdu. Návratové testy neplatí pro děti do 5 let, osoby které předloží potvrzení o prodělání nemoci covid-19 nebo jsou plně naočkovaní. Doporučujeme absolvovat hned po příjezdu, výsledky můžete znát u některých laboratoří i do hodiny, od výsledku testu není již nutná karanténa.
 
Vyhláškou MZDR ČR od 4.5. osoby, které jsou očkované, nemusí absolvovat žádné návratové testy ani karanténu.

Roušku je povinné nosit uvnitř i venku, pokud není zaručen rozestup alespoň 2 m (neplatí pro děti do 6 let), restaurace fungují v normálním režimu.

                                                                                                                                                                                                    
                                                          
                                                                                    
Rakousko
Země se od 19.5. otvírá turistům.Podmínkou pro vstup do Rakouska a rovněž do ubytovacího zařízení je potvrzení o: očkování - po 22 dnech od první dávky nebo· negativní AG či PCR- test nebo prodělání covidu v posledních šesti měsících.
Pobyt v Rakousku lze trávit bez opakovaných testů. Výjimkou jsou návštěvy restaurací – pro ně je potřeba mít aktuální AG test platný 48 hodin či PRC test platný 72 hodin nebo digitální samotest platný 24 h (QR kód stažený do telefonu) nebo potvrzení o očkování - po 22 dnech od první dávky nebo o prodělání covidu v posledních šesti měsících.
Ubytování s polopenzí je bez jakýchkoli omezení možné pro očkované po 22 dnech od první dávky a osoby, které prodělaly v posledních šesti měsících covid (v obou případech nutné potvrzení). Ostatní se musí po uplynutí platnosti testu přetestovat jedním z výše uvedených testů nebo polopenzi konzumovat místo v jídelně na svém pokoji.
Jediným omezením je v tuto chvíli pětidenní karanténa po návratu do ČR ukončená bezplatným AG testem. Věříme, že v rámci reciprocity bude karanténa při návratu z bezpečných zemí v dohledné době zrušena i v České republice.
Organizaci a cenu testů a samotestů možných na místě pro Vás zjišťujeme.
  
    
Informace k testování
Antigenní testy v ČR jsou pro osoby se zdravotním pojištěním v ČR v současnosti poskytovány zdarma jednou za tři dny a osoba neprodělala onemocnění COVID-19 v předchozích 90 dnech.
Seznam odběrových míst, kde vás otestují ZDARMA jako pojištěnce zdravotních pojišťoven zde: https://testovani.uzis.cz/Antigen
Seznam odběrových míst po celé ČR na PCR testy zde: