CK Beluga na facebooku


Důležité informace 


Zdravíme vás,

níže vkládáme informaci o vstupních dokladech do našich nejčastějších letních destinací:

Přehled všech zemí, kde stačí občanský průkaz:

Země EU - Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Tím ale rozhodně nekončíme! S občanským průkazem se můžete vydat do oblíbené destinace balkánského poloostrova – Albánie, ale také do jejích sousedních zemí, jako Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Srbska a Makedonie.

Díky občanskému průkazu máte přístup i do některých dalších zemí mimo EU. Například v případě Islandu a Norska, které sice nejsou členy Evropské unie, ale jsou členy Schengenského prostoru, vám stačí pouze občanka k překročení hranic. Podobně je tomu i ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku, které jsou rovněž součástí Schengenského prostoru.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Pro vstup do Spojených arabských emirátů je potřeba mít platný cestovní pas, který bude platný nejméně po dobu 6 měsíců od data příjezdu. Tento předpis je důležitý, aby zajistil dostatečnou platnost vašeho pasu během pobytu.

Jednou z výhod cestování do Spojených arabských emirátů je, že pro pobyty do 90 dnů není vyžadováno vízum. Po příletu do země obdržíte bezplatné vízové razítko do pasu, které vám umožní zůstat až 90 dní. Pokud cestujete s dítětem do 18 let a jste rodičem s jiným příjmením, je doporučeno mít kopii rodného listu dítěte v angličtině. Tato kopie slouží jako důkaz o příbuzenském vztahu a může být vyžadována při přechodu hranic.

Velká Británie

Od února 2020 už Velká Británie není členem Evropské unie. Na začátku roku 2021 pak skončilo přechodné období, ve kterém platila ještě stará pravidla. Nyní už můžete vstoupit pouze s platným cestovním pasem, jehož platnost nevyprší po celou dobu vašeho pobytu. Už tedy nestačí pouze občanský průkaz, jako v zemích EU.

CK BELUGA